Gastro Poradenství

Tvorba jídelních lístků

Rychle, kvalitně, profesionálně, levně

Sestavení jídelního a nápojového lístku

Pomůžeme Vám optimálně sestavit jídelní lístek, nápojový lístek, polední menu a jakýkoliv další lístek pro Váš provoz (stálý, denní, dětský, salátový…). Ač se to laikovi nezdá, správné sestavení jídelního lístku je věda, při které musíme vzít v úvahu mnoho faktorů. A velmi detailně poznat fungování podniku.

Úprava a optimalizace stávajícího stavu

Sestavení na míru od A do Z

V obou případech služba vyžaduje se s Vámi potkat více než jednou a detailně probrat mimo jiné následující:

Druh podniku a cílová skupina zákazníků. Jinou skladbu jídelníčku bude mít pizzerie, jinou rybí restaurace a úplně jinou steak house. Stejně tak důležité je vzít v úvahu, kdo je můj zákazník a cílová skupina – dělníci, rodiny s dětmi, cyklisté, gurmáni…

Tvorba cen. Citlivé komplexní téma, nicméně pokud má být provoz životaschopný a ziskový, jinak to nejde. Jaké jsou náklady v surovinách, energiích, mzdách a odvodech. Jakou máte marži a zisk? Těžko uvěřit, kolik provozovatelů toto neví a plete. A ano, má to vliv na konečnou cenu. Celkem zásadní. Podobně také místo a konkurence. Podnik v centru Prahy nebo Brna bude mít jinou politiku nákladů i cen než jediná restaurace na vsi nebo turisty hojně navštěvovaná horská chata. Stejně tak se musí vzít v potaz kupní síla cílové skupiny a místa.

Tržby a co je tvoří. Chodí k Vám nejvíce návštěvníků přes poledne na obědové menu? Nebo Vás naopak živí večeře? Hotovky nebo minutky? Nápoje máte jako doplněk sortimentu nebo jsou hlavním zdrojem příjmů, protože k Vám jdou zákazníci na dobré pivo, víno nebo rum a maximálně k nápojům něco malého zakousnou? Celkovou ekonomiku provozu zahrnující cenotvorbu i strukturu tržeb řešíme v gastronomickém auditu, který je často s tvorbou jídelníčku nevyhnutelně spojen aneb všechno se vším souvisí.

Technické zázemí kuchyně – jak velkou máte kuchyni a co v ní máte ovlivní nejen to, kolik jídel je schopen kuchař připravit a vydat. Ale i to, jak dlouho mu to bude trvat, což má zase vliv na spokojenost zákazníků atd. A souvisí to i s tím, jak máte sestaven jídelní lístek. Jak správně vybavit provoz podle zamýšleného jídelního lístku Vám poradíme díky službě vybavení gastronomických provozoven.

Personál a jídelní lístek. Příprava jídla pro zákazníka trvá dlouho, protože kuchař pro složitost přípravy jídel nestíhá. Číšník nebo servírka nejsou schopni vysvětlit, cože je to aktuálně ještě v nabídce, protože jídelní lístek má od předkrmů po dezerty celkem 138 položek a kdo si to má všechno pamatovat. Proto si pečlivě a dlouze zapisuje, co jste si to vlastně vybrali aniž tuší, z čeho že pokrm vlastně je. Kdo to ještě nezažil… Souvislost s jídelním lístkem asi není třeba více popisovat.

Pokud vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat.

Vybrané reference

Celkově realizován audit pro více než 50 hotelů.

Posuňte Vaší restauraci

Neváhejte mě kontaktovat, vymyslíme spolu efektivní řešení pro maximální růst a prosperitu Vašeho provozu.